Najnowsze wpisy na blogu
WIN - Ilona Anczarska | Prośba do Trenerów – ankieta „transfer szkoleń”
947
post-template-default,single,single-post,postid-947,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-13.3,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Prośba do Trenerów – ankieta „transfer szkoleń”

Prośba do Trenerów – ankieta „transfer szkoleń”

 
Ankieta jest skierowana do Trenerów Wewnętrznych i Zewnętrznych; rodzaj prowadzonych przez nich szkoleń nie ma znaczenia. Trenerzy wewnętrzni mogą być osobami nie pełniącymi formalnej roli trenera, a realizującymi szkolenia w roli np kierowników personalnych, bądź specjalistów. ankieta Celem badania jest konfrontacja wiedzy i przekonań polskich trenerów z wynikami badań opublikowanymi w literaturze.   W opisie nie będą użyte nazwy firm, badanie jest anonimowe. W zamian za wypełnienie, jeśli osoby wypełniające ankietę będą tym zainteresowane, mogę udostępnić informacje z badań, które wykorzystałam w ankiecie oraz udostępnić wyniki mojego badania (po zakończeniu etapu).

 

KILKA SŁÓW O KONTEKŚCIE

Ankieta jest jednym z etapów w mojej pracy doktorskiej, która dotyczy przeniesienia efektów szkolenia na grunt praktyczny Jej dalszą częścią będzie przeprowadzenie badań eksperymentalnych dotyczących wybranych wskaźników, które mogą być  istotne podczas transferu szkoleń. Obecnie większość organizacji i trenerów ma świadomość znaczenia szkoleń dla rozwoju organizacji i chce go wspomagać przez dobre szkolenia. Czym są dobre szkolenia – pozostaje nie zawsze oczywiste.  Promotorem pracy jest Jacek Woźniak –profesor nadzwyczajny dr hab. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, który w jednej ze swoich książek o ewaluacji szkoleń, napisał tak:

„Od lat trenerzy zgadzają się z potrzebą oceniania szkoleń, aby lepiej wykazywać korzyści z ich prowadzenia w organizacjach, i od lat nie prowadzą pogłębionych badań w tym zakresie”.

Podczas realizacji projektów rozwojowych zawsze interesowało mnie – na ile trwałe będą ich efekty poza salami szkoleniowymi oraz od czego zależą.  Dlatego postanowiłam zająć się tym tematem. Wykreowane ostatnio zjawisko „organizacji uczącej się” stworzyło wręcz konieczność pogłębienia problematyki transferu, ponieważ tradycyjny model szkoleń nie wyczerpuje zagadnień specyficznych dla współczesnych dylematów w konstruowaniu programów rozwojowych. Korzyści płynące z wypracowanych wniosków odnośnie transferu to:

 • wsparcie organizacji w realizacji ich celów,
 • wskazówki dla menedżerów szkoleń w przygotowywaniu efektywnych strategii rozwojowych,
 • wyposażenie trenerów w „mapę działania” wyznaczającą poszczególne etapy działań.
CO KONKRETNIE TRZEBA ZROBIĆ
handyman-1269809-s

 1. Proszę o mail i napisanie w nim o chęci udziału w badaniu (na mój adres, np. projekty@ilonaanczarska.pl)
 2. Wtedy na podany przez Państwa mail, wyślę link do wypełnienia ankiety.
 3. Wypełnienie zajmuje około 15-20 minut i  polega na zgodzeniu się lub nie z określoną tezą, zgodnie z wiedzą i intuicją trenerską.  Po wypełnieniu, ankietę wysyła się klikając przycisk „prześlij”.
Jeśli macie Państwo chęć i czas wziąć udział a badaniu – serdecznie zapraszam.  Z trenerskim apelem o wsparcie – POZDRAWIAM !
1Comment
 • Ilona
  Posted at 11:09h, 12 listopada Odpowiedz

  Bardzo dziękuję kilkudziesięciu trenerom za wypełnienie ankiety. Do zamknięcia etapu brakuje mi jeszcze odpowiedniej ilości respondentów, dlatego wciąż apeluję o pomoc – zgłaszanie się oraz przekazywanie tej informacji dalej, do właściwych osób. Po zakończeniu etapu z pewnością wyślę wszystkim chętnym obiecane powyżej informacje. Pozdrawiam i „niech Kolb będzie z nami” – cytując powiedzenie z facebookowego trenerskiego ugrupowania „TTT”..

Post A Comment